Masterbatch Ürünler

Üretimimiz çıkan ürünlere göre faklılıklar göstermektedir (Siyah, Beyaz, Renkli, Katkılı-UV, FR Masterbatchler). Renkli üretimde kullandığımız çift burgulu labaoratuar exturuderi ile istemiş olduğunuz renkler acil talebinize hemen çözüm sağlamaktadır. İstediğiniz rengin basılmış kartelesi isteğinize göre transparan, %1 – %2 kullanım olarak elinize ulaşmaktadır. Işık hassasiyeti ve gıda uygunluğu gibi özel taleplerinizi bildirdiğiniz takdirde bunlara uygun pigmentler kullanarak üretim yapılmaktadır. Masterbatch ürünler aşağıdaki listelenmiştir:

  1. Beyaz Masterbatch
  2. Optik Bright’lı Beyaz
  3. Siyah masterbatch
  4. Sedefli Masterbatch
  5. Renkli Masterbatch
  6. Transparan Masterbatch
  7. Kokulu Masterbatch
  8. Özel efect Masterbatch
  9. İletken Masterbatch (Condvuctive Masterbatch)
  10. Katkılı Masterbatchler

Masterbatch Kullanımı Neden Gereklidir?
Plastik ürünlerin renklendirilmesinde kullanılan eski yöntem diye adlandırabileceğimiz toz boya-pigment kullanımı boyanın ürününüzde homojen dağılımını zorlaştırır. Bunun yanında havada uçuşan toz tanecikleri işletmenizin ve diğer ürünlerinizin kirlenmesine, kalitenin düşmesine sebep olur. Kullanım kolaylığının yanında doğacak zaman kazancı da sizin için olumlu bir kazanç olacaktır.

Masterbatch Nerelerde Kullanılır?
Geri Dönüşüm Hammaddelerin Boyanmasında:
Geri dönüşüm hammaddesi kullanan üreticilerin en büyük sıkıntısı hammaddenin renginden dolayı sonuçta istenilen rengi elde edememektir. Kullandığınız hammadde ile yapılacak masterbatch renk çalışması sizi kolaylıkla istediğiniz renge ulaştıracaktır. Bu sebeple farklı renkleri deneyerek harcadığınız zamandan ve kullandığınız uygun olmayan boyadan kazanç sağlarsınız.
Borular ve Bağlantı Parçaları:
Tüm boru bağlantı parçaları, temiz, atık su ve korige boruları.
Mobilyalar:
Mobilya masa, sandalye ayakları, konsol üstü taç süslemelerinin renklendirilmesi ve plastik tüm parçalarda uygun hammadde kullanımı ile masterbatch kullanılabilir.
Meyve Kasaları:
Plastik paletler, meyve kasaları, damacana sepetleri plastik malzeme kutuları.
Park Bahçe Ürünleri:
Işık hasasiyeti yüksek özel pigmentlerle üretilen masterbatchler direk güneş ışığına maruz kalan bahçe oyuncaklarının kullanım süresini ve renklerin canlılığı arttırır. İhtiyaca göre masterbatch içine ilave edilen UV katkı ile bu süre daha da uzar.
Poşetler:
İnce Mikron (20 mic) poşetler masterbatch kullanımı ile daha örtücü ve daha canlı renklerle karşınıza çıkar.

Visit Us On LinkedinVisit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube