Siyah Masterbatch’lerin kalite düzeyini, içerdiği Carbon Black niteliği ve üretim süreci belirler. Her zaman kalitesinden emin olduğumuz Carbon Black ile ürünlerimizin gerekli renk şiddetini verilebilmektedir. Siyah Masterbatch’lerin düzenli bir dispersiyona ve yeterli bir konsantrasyona sahip olması gerekir. Ayrıca siyahlık şiddeti, parlaklık ve örtücülük açısından talepleri karşılamaktadır.

Siyah Masterbatchler film, ambalaj, boru, otomotiv, compound, levha, enjeksiyon, kablo ve benzeri uygulamalarda kullanılır. Ayrıca bir Siyah Masterbatch ile bütün işlemlerde benzer sonuçlar alınamayabilir. Bu nedenle tavsiye edilen ürünün kullanılması önerilir.

Film & Ambalaj uygulamalarında kullanılan Siyah Masterbatch’lerin ürün üzerinde istenen siyahlığı ve örtücülüğü sağlaması önemlidir. Bu yüzden tanecik boyutları daha küçük olan Carbon Black kullanılmaktadır. Böylece uygulama esnasında, film üzerinde “tanecik” sorunundan kaçınılır.

Temiz su şebeke boruları, koruge boruları, Damlama, yağmurlama sulama boruları gibi ürün gruplarında ise UGADEM testinden onay alan siyah Masterbatch’lerimiz her zaman müşteri memnuniyetini eksiksiz bir şekilde sağlamıştır.

Sadece polietilen taşıyıcılı olmayıp farklı hammamddeler kullanılarak üretilen siyah Masterbatch’lerimiz otomotiv yan sanayi, levha, kozmetik gibi görselliği ön planda olması gereken uygulamalarda kullanılabilir.